Atrakcje

***Tarzan Park Łeba***

 

 

ŁEBA, ul. Do Rąbki
(kierunek ruchome wydmy)

Godziny otwarcia:

 • w sezonie wakacyjnym 10:00 - 20:00;
 • od października do kwietnia nieczynne.

Rezerwacja grup po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
Telefon: +48 608 433 344

www.tarzanpark.pl

Czytaj więcej...

7 wymiarów w Łebie !

 

 

7 wymiarów w Łebie !

Łeba – Piękne malownicze nadmorskie miasto wzbogaciło się

o nowe 7 wymiarowe kino 7D max.

 

Najnowsze technologia sprawia, że akcja filmu przeszywa ekran

i sprawia, że widz staje jej częścią .

Nowoczesne kino mieści się przy ul. Morskiej 2 w Łebie

obok tradycyjnego kina Rybak.

 

Kino7Dmax zaprasza wszystkich turystów, grupy szkolne, kolonie i wycieczki

na szaloną wyprawę 7 wymiarów ze specjalną zniżką dla wszystkich grup zorganizowanych.

 

Najnowsze fotele nie jednego przyprawią o dreszcze emocji !

Przyjdź i doznaj prawdziwych filmowych wrażeń !

 

Centrum rezerwacji :

(+48) 536-586-907

www.kino7dmax.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ul. Morska 2, Łeba

 


Biblioteka Miejska w Łebie

Biblioteka Miejska znajduje się przy ul. 11-go listopada 5a. W placówce odbywa się wiele imprez kulturalnych, takich jak: kabarety, spotkania autorskie, malarskie, czy warsztaty rzeźbiarskie. W bibliotece znajdują się dwie stałe ekspozycje - wystawa Łeby w starej fotografii oraz Świerkowa Tratwa „NORD”.

 

Czytaj więcej...

Kino Rybak

Kino Rybak znajduje się przy ul. Morskiej 1. W sezonie czynne jest w godz. 9.00–24.00.

Kościół p.w. WNMP

Kościółek znajduje się przy ul. Powstańców Warszawy 28. Świątynia pochodzi z XVII wieku. Ciekawostkę stanowi fakt, że do jego budowy użyto materiałów pochodzących z Kościoła św. Mikołaja zniszczonego przez sztormy. W kościele znajdują się m. in...

 

Czytaj więcej...

Krzyż nawigacyjny

Krzyż nawigacyjny to 16 metrowa, metalowa konstrukcja znajdująca się u podstawy łebskiego zachodniego falochronu. Od września 2001 roku przypomina o marynarzach, rybakach i żeglarzach i tych, którzy nie powrócili z morza.

 

Czytaj więcej...

Latarnia Czołpino

Położona jest między Łebą a Rowami, na terenie SPN. Umieszczono ją między jeziorem Gardno i Łebsko. Zbudowana jest z czerwonej licowanej cegły w kształcie stożka ściętego. Wysokość latarni wynosi 25,2m. Od 1994 r. udostępniona do zwiedzania, dzięki czemu można z jej wieży podziwiać przepiękna panoramę wydm i całej okolicy.

Czytaj więcej...

Latarnia Stilo

Zbudowana w latach 1904-06. Umieszczona na fundamencie z betonu i z białego marmuru. Wysokość latarni od podstawy do świateł stanowi 34 m. Oprócz zadań praktycznych, spełnia również funkcję turystyczną.

 

Czytaj więcej...

Lebapark

Lodowisko w Łebie zaprasza do siebie

Witamy,
w imieniu Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie, zapraszamy wszystkich chętnych na Lodowisko w Łebie.
Morze, plaża, bogata baza turystyczna, naturalne warunki klimatyczne, a przy tym przepiękne kryte lodowisko.

Godziny otwarcia Lodowiska:
Codziennie w godzinach 10:00 – 20:00

CENNIK
Wstęp - stawka za godzinę:
3 zł – dzieci i młodzież do lat 18 (za okazaniem legitymacji szkolnej)
5 zł – osoby dorosłe (powyżej 18 roku życia)

Wypożyczalnia - stawki za godzinę:
5 zł – łyżwy
5 zł – kask

Pozostałe - jednorazowo:
7 zł – ostrzenie łyżew

WAŻNE INFORMACJE:
-> Dzieci do lat 7 mogą korzystać z lodowisk tylko pod opieką rodziców lub opiekunów i na ich odpowiedzialność oraz bezwzględnie w kasku ochronnym.

-> Zaleca się jazdę w rękawiczkach, w czapkach osłaniających potylicę, w kaskach oraz nakolannikach i nałokietnikach, szczególnie dzieciom.

-> Rezerwacje dla grup zorganizowanych należy dokonywać z minimum jednodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu +48 59 727 32 05.

-> Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany godzin otwarcia obiektu. W przypadku dni świątecznych, zostanie ustalony osobny harmonogram korzystania z lodowiska, dostępny na terenie obiektu.

Więcej informacji pod poniższym linkiem:
http://www.leba.edu.pl/lodowisko.php

oraz pod numerem telefonu:
+48 59 727 32 05

Zapraszamy na łyżwy do Łeby!


 

Zapraszamy wszystkich małych i dużych.

Lunapark Krasnal i Wesołe Miasteczko

Lunapark Krasnal (ul. Wspólna) i Wesołe Miasteczko (przy porcie rybackim) - to teren, na którym można znaleźć  karuzele,  kolejkę górską, beczkę śmiechu, zjeżdżalnie, huśtawki, strzelnice, symulatory ruchu, zamek strachów i inne urządzenia służące rozrywce.

Miasteczko Western City

Miasteczko Western City znajduje się 500 m przed wjazdem do Łeby. To miejsce imprez kowbojskich o charakterze westernowym dla całej rodziny. Wśród atrakcji można znaleźć kowbojskie zabawy, koncerty muzyki country, naukę tańca kowbojskiego, a także pokazy rodeo. Miasteczko czynne od czerwca do września.

Czytaj więcej...

Muzeum Motyli Świata

Istnieje od 1999 roku w Łebie. W bogatej kolekcji znajduje się zbiór ponad 3 tys. motyli z całego świata, zgromadzonych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie. Najstarsze okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie przetrwały dwie wojny światowe do współczesności.

 

Czytaj więcej...

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach

Powstało w 1963 roku. Ideą skansenu było odtworzenie układu wsi Kluki. Trzy zagrody zachowane w miejscu stały się szkieletem muzeum, a znajdujące się pomiędzy mini stare działki osadnicze wypełnione zostały zagrodami przeniesionymi z dalszych części wsi.

 

Czytaj więcej...

Najstarszy dom w Łebie

Najstarszy dom w Łebie stoi przy ulicy Kościuszki 86. Kupiec i konsul Johann G. Mampe zbudował ten dom przy Hauptstrasse 18. Na frontowej belce poprzecznej częściowo zachował się napis w języku łacińskim, który w całości brzmiał : „ Bóg jest moim obrońcą i wspomożycielem Panie, nie opuszczę Cię, Ty mnie przecież błogosławisz. Johann Mampe – 18 lipca 1723 r.

 

Czytaj więcej...

Neptun - zamek na plaży

Neptun - zamek na plaży z ponad stuletnią tradycją (1903 rok). Dawny „Kurhaus”, potem kolejno: Profilaktyczny Dom Zdrowia, Ośrodek Fundusz Wczasów Pracowniczych i od 80 lat XX wieku obiekt hotelowy. Ciekawy architektonicznie budynek ze względu na położenie w szczególnie urokliwym miejscu - na skarpie wydmy.

 

Czytaj więcej...

Ogród ornitologiczny i mini ZOO

Znajdują się przy ul. Kolonijnej 8. W roku 2000 powstał na terenie byłego Jeziora Miełnickiego. Na obszarze o powierzchni 20 ha znajduje się kilka półwyspów, wysepek i stawów rybnych wzajemnie ze sobą połączonych. Ogród zamieszkuje ponad 100 gatunków ptaki z całego świata. W sumie udało się zgromadzić 2 tys. sztuk.

Czytaj więcej...

Park Jana Pawła II

Park ten znajduje się przy ul. Łąkowej. Park powstał z inicjatywy łebskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego 25 lipca 1999 roku w parku im. Jana Pawła II ustawiono wykonaną przez rzeźbiarza artystę Piotra Tyborskiego figurę św. Jakuba Apostoła. Figura była częścią słynnego ołtarza papieskiego z Sopotu (1999 r.) wg projektu prof. Mariana Kołodzieja.

 

Czytaj więcej...

Port jachtowy w Łebie

Port Jachtowy został otwarty w czerwcu 1998 roku. Marina jest przystosowana do przyjęcia ponad 120 jednostek różnych klas, w tym także jachty żaglowe o długości do 18 m i motorowe do 24 m długości. Natomiast miejsca postojowe umożliwiają korzystanie z przyłączy wody i energii elektrycznej, odbiór nieczystości oraz dostawy paliwa.

 

Czytaj więcej...

Ruiny Kościoła św. Mikołaja z XIV wieku

Jest to najstarszy zabytek miasta. Jak na ironię losu kościół pod wezwaniem opiekuna rybaków i żeglarzy został zniszczony przez sztormy w 1558 roku. Po budowli pozostał jedynie niewielki fragment.

 

Czytaj więcej...

Stadniny koni

Stadniny zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie Łeby. Ośrodki zajmują się prowadzeniem rekreacji turystyki konnej, a także treningiem sportowym w dyscyplinach skokowych i ujeżdżania.

 

Czytaj więcej...

Słowiński Park Narodowy, ruchome wydmy

Park narodowy utworzony został 1 stycznia 1967 roku. Po 10 latach istnienia został uznany przez UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery. Główną atrakcją turystyczną parku są ruchome wydmy...

 

Czytaj więcej...

Wieża widokowa Rowokół

Góra wznosząca się nad okolicą (115 m.n.p m). Z dala Rowokół wygląda jak stożek wulkanu. W średniowieczu był miejscem kultu pogańskiego. W XIII wieku zbudowano tu kaplicę św. Mikołaja, patrona rybaków i żeglarzy. Góra pełniła również rolę latarni morskiej, palone tu ogniska miały wskazywać żeglarzom drogę.

 

Czytaj więcej...

„Świerkowa Tratwa” – Biblioteka Miejska

Replika tratwy, na której 28.08.1957 r. wypłynął z Łeby – wraz z trójką przyjaciół- znany dziś żeglarz, marynista, ekolog, pisarz i rekordzista samotnej żeglugi Andrzej Urbańczyk (1936 r. urodzony w Łebie). Tratwa wypłynęła w kierunku Szwecji i dotarła do Gotlandii.

 

Czytaj więcej...

Aktualności

II Karnawałowy Trail Półmaraton w Łebie

31 stycznia 2015 r, w Łebie po raz kolejny cała Polska przyjedzie na II Karnawałowy Trail Półmaraton.


 

Karnawał tradycyjnie powinien być czasem dobrej zabawy, a jak można lepiej się bawić niż biegając nad morzem? Łeba ponownie powita półmaratończyków na Mierzei Sarbskiej, gdzie w otulinie lasu sosnowego i w otoczeniu jeziora Sarbsko będzie można zmierzyć się na 21 leśnych kilometrach.

 

Trasa będzie wiodła wzdłuż linii brzegowej, po czym zawodnicy dotrą do latarni morskiej Stilo, okrążą ją i zawrócą w stronę mety. Będą biegli po drodze gruntowej o miękkim podłożu (uwaga na korzenie!), częściowo ubitej, z fragmentami wydmowymi. Co ważne, tylko ostatnie 800 metrów poprowadzone zostanie po asfalcie. W tym aspekcie od zeszłego roku wiele się nie zmieniło.

 

 

Co oprócz miejsca wyróżnia II Karnawałowy Trail Półmaraton?

Po pierwsze, urządzony będzie konkurs na najlepsze przebranie karnawałowe, w związku z czym Mierzeja Sarbska będzie się mienić od kolorowych biegaczy i biegaczek w najróżniejszych i często dziwacznych kreacjach.

Po drugie, miasteczko zawodów znajdzie się na terenie Zdrowotelu Łeba, co sprawi, że dostępne będą szatnie, prysznice oraz depozyt, a po zmaganiach na każdego uczestnika oczekiwać będzie pełny dwudaniowy obiad podawany w systemie „jedz ile chcesz”.

Kolejnym wyróżnikiem są Bałtyckie Kąpiele Morsów Cold Water, które odbędą się zaraz po biegu. Dzięki nim można wykonać odwrotność sauny i wykąpać się wraz z doświadczonymi morsami w cudownie lodowatym Bałtyku. Temperatura wody to tylko stan umysłu, jak mówią entuzjaści cold water, a zanurzenie się zimnej wodzie ożywia ciało i dostarcza niewyobrażalnej dawki endorfin.

Dla każdego zawodnika przygotowany będzie pamiątkowy odlewany medal, a dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych dodatkowo puchary. Zwycięzcy w OPEN (najlepsze trzy osoby) otrzymają również nagrody pieniężne o łącznej wartości 2000 zł. Ponadto wśród wszystkich uczestników rozlosowany zostanie voucher na weekend w Pałacu w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

 

Rywalizacja w Łebie ponownie będzie na wysokim poziomie, aby to zapewnić został wyznaczony limit czasowy na pokonanie całego dystansu, są to trzy godziny.

Podsumowując, aktywny karnawał będzie miał miejsce nad morzem – 31 stycznia widzimy się w Łebie!

 

Samych Sukcesów w 2015 roku

Najserdeczniejsze życzenia:

dużo zdrowia, radości pomyślności, spełnienia marzeń i rozwoju zawodowego

życzy Portal Wakacyjna Łeba

 

Abyśmy mogli w 2015 roku spotkać się w Łebie w jeszcze większym gronie :)

Udanych wczasów 2015 z portalem www.wakacyjnaleba.pl

Sprzątanie Parku Nadmorskie​go "Łabędzi Staw"

Zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych czystością naszego miasta do udziału w akcji Sprzątanie Parku Nadmorskiego "Łabędzi Staw", które odbędzie się w sobotę 13 grudnia o godz. 13:00.Więcej informacji poniżej:

Urząd Miejski w Łebie
ul. Kościuszki 90
84-360 Łeba
tel. +48 59 8661 510

Relacja z Dni św. Mikołaja w Łebie 6-7 grudnia 2014 r.

Dni św. Mikołaja w Łebie "Wspólne ubieranie choinki"


Dni św. Mikołaja w Łebie rozpoczęliśmy w sobotę 6 grudnia 2014 roku na deptaku przy ul. Kościuszki biesiadą świąteczną ubierając miejskie drzewko bożonarodzeniowe. Choinka jest nieodłączną ozdobą w czasie świąt Bożego Narodzenia, symbolem życia i odradzania, ukazującym wyjątkowość Świąt.
Burmistrz Miasta Łeby wraz z Parafią Wniebowzięcia NMP, Gimnazjum im. Jana Pawła II i Centrum Informacji Turystycznej w Łebie już po raz czwarty kontynuują w ten sposób tradycję, która miała swój początek w roku 2011 w ramach Odpustu św. Mikołaja w Łebie.
Rozpoczęliśmy występem szkolnego zespołu WAVE z Gimnazjum w Łebie, którego członkowie śpiewali zimowe piosenki.
Odwiedził Nas także najprawdziwszy Mikołaj, który umilał czas najmłodszym i dorosłym, a każde dziecko otrzymało słodką czekoladkę.
Swoją obecnością zaszczyciły Nas także postacie z bajek między innymi Królowa Śniegu, która zaprezentowała nam interaktywny pokaz w namiocie mroźnych doświadczeń i eksperymentów. Monarchini o lodowym sercu, władająca chłodem, mrozem i śniegiem zamroziła kwiaty, owoce i prowadziła prawdziwie ekscytujące eksperymenty z magicznym dymem.
Zapaliliśmy także lampki na naszej choince, a tuż za nią mogliśmy wziąć udział w pokazie elektryczności, gdzie Renifer i Elf św. Mikołaja prezentowali interaktywny pokaz przy użyciu generatora napięć.
W między czasie nauczyciele i uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łebie organizowali konkursy sprawnościowe z nagrodami dla dzieci.
Ponadto każdy z mieszkańców miał możliwość nabycia własnoręcznie robionych ozdób choinkowych przez siostry i rodziców dzieci z Przedszkola Ochronka Sióstr Służebniczek NMP, zasmakowania wypieków przygotowanych przez członków Caritasu z parafii odpustowej oraz rozgrzania się gorącą czekoladą.
Następna mikołajkowa zabawa już za rok, Mikołaj zaprasza ;-)

Fotorelacja ze Wspólnego Ubierania Choinki

Agnieszka Pałac i Paweł Dąbrowski
Zespół Centrum Informacji Turystycznej w Łebie

Poświęcenie nowego wozu strażackiego i samochodu wsparcia medycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebie.


Kolejny dzień o godz. 14: 00 rozpoczęliśmy przemarszem przez miasto Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Poświęceniem nowego wozu strażackiego Man 18.340 i samochodu wsparcia medycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebie.
Ceremonie poprowadził ks. kan. Zenon Myszk - Proboszcz Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Łebie, Kapelan OSP Łeba oraz o. Mariusz Legieżyński - Proboszcz Parafii pw. WNMP i św. Mikołaja.
Uroczystość odbyła się wg następującego porządku:
 • Uroczyste wprowadzenie do systemu KSRG (Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego)
 • Przekazanie samochodu Ratowniczo-Gaśniczego w ramach współdziałania dla podniesienia bezpieczeństwa na rzecz Gminy Nowa Wieś Lęborska
 • Zakończenie Ceremonii i przemarsz Orkiestry SG na Festiwal Pomuchla
 • Swoją obecnością zaszczycili Nas następujący goście:
  • nadbryg. Marek Kowalski Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej
  • st. bryg. Andrzej Rószkowski Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej
  • st. bryg. Jan Drozd Jan Drozd Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku
  • prof. Edmund Wittbrodt Senator RP
  • Edmund Głąbiewski Starosta Lęborski
  • Włodarzy z terenu Powiatu Lęborskiego
Fotorelacja z Poświęcenia samochodu OSP Łeba

Agnieszka Pałac i Paweł Dąbrowski
Zespół Centrum Informacji Turystycznej w Łebie

Dni św. Mikołaja w Łebie "XVI Festiwal Pomuchla Łeba 2014"

Festiwal Pomuchla to duży konkurs kulinarny i prezentacja potraw z dorsza oraz z innych lokalnie odławianych ryb, obudowany imprezami w konwekcji odpustowo – adwentowego festynu rodzinnego o zasięgu regionalnym. Festiwal odbywa się w niedzielę najbliższą odpustowi św. Mikołaja, patrona ludzi morza, a pomysł z dorszem, czyli pomuchlem, nawiązuje do lokalnego kultu tej ryby sięgającego okresu średniowiecza.
Wydarzenie to jest doskonałym miejscem do prezentacji lokalnej i regionalnej kuchni, a także możliwością bezpłatnej prezentacji lokalnych obiektów gastronomicznych i hotelarskich.

W XVI edycji Festiwalu oprócz rozbudowanej części artystycznej odbywał się kiermasz rękodzieła oraz kiermasz ozdób świątecznych.
W tegorocznym konkursie kulinarnym zostały wprowadzone zmiany dotyczące sposobu oceny potraw konkursowych. Jury w składzie: Sebastian Olma (zwycięzca II edycji programu TOP CHEF), Książę Łeby Zbyszko I oraz Wolfgang Helbig oceniało potrawy w dwóch kategoriach:
• w kategorii kuchnia profesjonalna/kuchnia restauracyjna
• w kategorii kuchnia amatorska/kuchnia domowa

Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać w kategorii kuchnia profesjonalna/kuchnia restauracyjny:
I miejsce Galeria Smaków
II miejsce Przystań Łeba Resort & Restaurant
III miejsca nie przyznano

Natomiast w kategorii kuchnia amatorska / kuchnia domowa:
I miejsce Klub Seniora Niezapominajka
II miejsce Fundacja Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łebie „Żyj z pasją”
III miejsce Stół Parafialny parafii WNMP

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym wystawcom gastronomicznym i kiermaszowych serdecznie dziękujemy za udział w XVI Festiwalu Pomuchla

1. Przystań Łeba Resort & Restaurant
• Gołąbki z dorszem i kaszą pęczak aromatyzowane wędzonym łososiem z sosem borowikowym
• Zupa rybna z owoców morza

2. Galeria Smaków
• Crem zielono mi
• Penne morue
• La morue de glace
• Pomuchlowe empocher
• Uszka dorszowe

3. Klub Seniora Niezapominajka
• Dorsz po norwesku
• Terrina z dorsza kremowego
• Dorsz w pomidorach
• Rolada szpinakowa z wędzonym dorszem

4. Fundacja Uniwersytet Trzeciego Wieku „Żyj z pasją”
• Zupa rybna
• Roladki rybne

5. Stół Parafialny
• Dorsz św. Piotra
• Roladki św. Mikołaja

6. Stół Oblatów
• Dorsz w łupinie pod pierzynką

7. Stół Sióstr Służebniczek
• Potrawa rybna w 4 porach roku


Fotorelacja z XVI Festiwalu Pomuchla

Przemysław Rychter
Lokalnej Organizacji Turystycznej „Łeba – Błękitna Kraina”

Dni św. Mikołaja Łeba 2014

ODPUST  ŚW. MIKOŁAJA W ŁEBIE
Burmistrz Miasta Łeby zaprasza mieszkańców na wspólne ubieranie  choinki w Łebie!
6 grudnia (sobota) 2014 r.


 
godz. 16:00
Kościół WNMP w Łebie – ul. Powstańców Warszawy 28

 • Uroczysta suma odpustowa ku czci św. Mikołaja

Po mszy św.
deptak – skrzyżowanie ulic Kościuszki i 10 Marca

 • ubieranie drzewka bożonarodzeniowego
 • każdy będzie mógł zawiesić przyniesione
 • ze sobą ozdoby (zapraszamy już od rana!)
 • wizyta śnieżynek i mikołajkowe konkursy
 • św. Mikołaj do dyspozycji dzieci i dorosłych
 • odwiedziny Królowej Śniegu i Pokaz Elektryczności
 • słodki upominek dla każdego dziecka
 • zimowe piosenki w wykonaniu zespołu WAVE z Gimnazjum im. Jana Pawła II

ORGANIZATORZY
Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Łebie
Burmistrz Miasta Łeby
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łebie
Centrum Informacji Turystycznej w Łebie****

PARTNERZY
Ochronka Sióstr Służebniczek NMP w Łebie
Caritas Parafii Wniebowzięcia NMP w ŁebieXVI Festiwal Pomuchla 2014
Odpustowy festyn św. Mikołaja
7 grudnia (niedziela) 2014 r.
godz. 14:00
deptak, ul. Kościuszki
(przemarsz Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej, mieszkańców i zaproszonych gości w stronę Ochotniczej Straży Pożarnej Łeba, plac przy ul. 10 Marca)

 

 • Poświęcenie Nowego Wozu Strażackiego i samochodu Wsparcia Medycznego OSP Łeba. Ceremonie poprowadzi ks. kan. Zenon Myszk - Proboszcz Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Łebie, Kapelan OSP Łeba
 • Uroczyste wprowadzenie do systemu KSRG (Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego)
 • Przekazanie samochodu Ratowniczo-Gaśniczego w ramach współdziałania dla podniesienia bezpieczeństwa na rzecz Gminy Nowa Wieś Lęborska
 • Zakończenie Ceremonii i przemarsz Orkiestry SG na Festiwal Pomuchla
 • Przewiduje się obecność gości:
  • Zastępcy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej
  • Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej
  • Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej
  • Senatorów RP w osobach: Zbigniew Meres, Edmund Wittbrodt, Kazimierz Kleina
  • Starosty Lęborskiego
  • Włodarzy z terenu Powiatu Lęborskiego


godz. 15:00
hala sportowa w Łebie ul. Tysiąclecia 11

 • konkurs kulinarny potraw rybnych
  Zapisy w Lokalnej Organizacji Turystycznej "Łeba-Błękitna Kraina"
  +48 790 883 354
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • klasztorny stół rybny WSD OBRA
 • parafialny stół rybny
 • zupa rybna ze szkolnej stołówki
 • kiermasz świąteczny rękodzieła
 • kiermasz ozdób świątecznych
 • loteria fantowa Caritas
 • pokaz kulinarny gościa specjalnego SEBASTIANA OLMY, zwycięzcy 2 edycji programuTOP CHEF
 • muzycznie: RADOSNE ŚPIEWANIE o. Wojciech Ruszniak OMI, Zespół WAVE z Gimnazjum im. Jana Pawła II


ZAPRASZAMY

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Łebie
Burmistrz Miasta Łeby
oraz Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Łebie
          Stowarzyszenie LOT „Łeba – Błękitna Kraina”
         Centrum Informacji Turystycznej w Łebie****


o. Mariusz Legieżyński OMI
Proboszcz Parafii p.w. WNMP i św. Mikołaja w Łebie