28 Listopad 2014
Piątek
Jakub, Lesław, Zdzisław

brak banera

brak banera

Atrakcje

***Tarzan Park Łeba***

 

 

ŁEBA, ul. Do Rąbki
(kierunek ruchome wydmy)

Godziny otwarcia:

  • w sezonie wakacyjnym 10:00 - 20:00;
  • od października do kwietnia nieczynne.

Rezerwacja grup po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
Telefon: +48 608 433 344

www.tarzanpark.pl

Czytaj więcej...

7 wymiarów w Łebie !

 

 

7 wymiarów w Łebie !

Łeba – Piękne malownicze nadmorskie miasto wzbogaciło się

o nowe 7 wymiarowe kino 7D max.

 

Najnowsze technologia sprawia, że akcja filmu przeszywa ekran

i sprawia, że widz staje jej częścią .

Nowoczesne kino mieści się przy ul. Morskiej 2 w Łebie

obok tradycyjnego kina Rybak.

 

Kino7Dmax zaprasza wszystkich turystów, grupy szkolne, kolonie i wycieczki

na szaloną wyprawę 7 wymiarów ze specjalną zniżką dla wszystkich grup zorganizowanych.

 

Najnowsze fotele nie jednego przyprawią o dreszcze emocji !

Przyjdź i doznaj prawdziwych filmowych wrażeń !

 

Centrum rezerwacji :

(+48) 536-586-907

www.kino7dmax.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ul. Morska 2, Łeba

 


Biblioteka Miejska w Łebie

Biblioteka Miejska znajduje się przy ul. 11-go listopada 5a. W placówce odbywa się wiele imprez kulturalnych, takich jak: kabarety, spotkania autorskie, malarskie, czy warsztaty rzeźbiarskie. W bibliotece znajdują się dwie stałe ekspozycje - wystawa Łeby w starej fotografii oraz Świerkowa Tratwa „NORD”.

 

Czytaj więcej...

Kino Rybak

Kino Rybak znajduje się przy ul. Morskiej 1. W sezonie czynne jest w godz. 9.00–24.00.

Kościół p.w. WNMP

Kościółek znajduje się przy ul. Powstańców Warszawy 28. Świątynia pochodzi z XVII wieku. Ciekawostkę stanowi fakt, że do jego budowy użyto materiałów pochodzących z Kościoła św. Mikołaja zniszczonego przez sztormy. W kościele znajdują się m. in...

 

Czytaj więcej...

Krzyż nawigacyjny

Krzyż nawigacyjny to 16 metrowa, metalowa konstrukcja znajdująca się u podstawy łebskiego zachodniego falochronu. Od września 2001 roku przypomina o marynarzach, rybakach i żeglarzach i tych, którzy nie powrócili z morza.

 

Czytaj więcej...

Latarnia Czołpino

Położona jest między Łebą a Rowami, na terenie SPN. Umieszczono ją między jeziorem Gardno i Łebsko. Zbudowana jest z czerwonej licowanej cegły w kształcie stożka ściętego. Wysokość latarni wynosi 25,2m. Od 1994 r. udostępniona do zwiedzania, dzięki czemu można z jej wieży podziwiać przepiękna panoramę wydm i całej okolicy.

Czytaj więcej...

Latarnia Stilo

Zbudowana w latach 1904-06. Umieszczona na fundamencie z betonu i z białego marmuru. Wysokość latarni od podstawy do świateł stanowi 34 m. Oprócz zadań praktycznych, spełnia również funkcję turystyczną.

 

Czytaj więcej...

Lebapark

Lodowisko w Łebie zaprasza do siebie

Witamy,
w imieniu Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie, zapraszamy wszystkich chętnych na Lodowisko w Łebie.
Morze, plaża, bogata baza turystyczna, naturalne warunki klimatyczne, a przy tym przepiękne kryte lodowisko.

Godziny otwarcia Lodowiska:
Codziennie w godzinach 10:00 – 20:00

CENNIK
Wstęp - stawka za godzinę:
3 zł – dzieci i młodzież do lat 18 (za okazaniem legitymacji szkolnej)
5 zł – osoby dorosłe (powyżej 18 roku życia)

Wypożyczalnia - stawki za godzinę:
5 zł – łyżwy
5 zł – kask

Pozostałe - jednorazowo:
7 zł – ostrzenie łyżew

WAŻNE INFORMACJE:
-> Dzieci do lat 7 mogą korzystać z lodowisk tylko pod opieką rodziców lub opiekunów i na ich odpowiedzialność oraz bezwzględnie w kasku ochronnym.

-> Zaleca się jazdę w rękawiczkach, w czapkach osłaniających potylicę, w kaskach oraz nakolannikach i nałokietnikach, szczególnie dzieciom.

-> Rezerwacje dla grup zorganizowanych należy dokonywać z minimum jednodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu +48 59 727 32 05.

-> Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany godzin otwarcia obiektu. W przypadku dni świątecznych, zostanie ustalony osobny harmonogram korzystania z lodowiska, dostępny na terenie obiektu.

Więcej informacji pod poniższym linkiem:
http://www.leba.edu.pl/lodowisko.php

oraz pod numerem telefonu:
+48 59 727 32 05

Zapraszamy na łyżwy do Łeby!


 

Zapraszamy wszystkich małych i dużych.

Lunapark Krasnal i Wesołe Miasteczko

Lunapark Krasnal (ul. Wspólna) i Wesołe Miasteczko (przy porcie rybackim) - to teren, na którym można znaleźć  karuzele,  kolejkę górską, beczkę śmiechu, zjeżdżalnie, huśtawki, strzelnice, symulatory ruchu, zamek strachów i inne urządzenia służące rozrywce.

Miasteczko Western City

Miasteczko Western City znajduje się 500 m przed wjazdem do Łeby. To miejsce imprez kowbojskich o charakterze westernowym dla całej rodziny. Wśród atrakcji można znaleźć kowbojskie zabawy, koncerty muzyki country, naukę tańca kowbojskiego, a także pokazy rodeo. Miasteczko czynne od czerwca do września.

Czytaj więcej...

Muzeum Motyli Świata

Istnieje od 1999 roku w Łebie. W bogatej kolekcji znajduje się zbiór ponad 3 tys. motyli z całego świata, zgromadzonych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie. Najstarsze okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie przetrwały dwie wojny światowe do współczesności.

 

Czytaj więcej...

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach

Powstało w 1963 roku. Ideą skansenu było odtworzenie układu wsi Kluki. Trzy zagrody zachowane w miejscu stały się szkieletem muzeum, a znajdujące się pomiędzy mini stare działki osadnicze wypełnione zostały zagrodami przeniesionymi z dalszych części wsi.

 

Czytaj więcej...

Najstarszy dom w Łebie

Najstarszy dom w Łebie stoi przy ulicy Kościuszki 86. Kupiec i konsul Johann G. Mampe zbudował ten dom przy Hauptstrasse 18. Na frontowej belce poprzecznej częściowo zachował się napis w języku łacińskim, który w całości brzmiał : „ Bóg jest moim obrońcą i wspomożycielem Panie, nie opuszczę Cię, Ty mnie przecież błogosławisz. Johann Mampe – 18 lipca 1723 r.

 

Czytaj więcej...

Neptun - zamek na plaży

Neptun - zamek na plaży z ponad stuletnią tradycją (1903 rok). Dawny „Kurhaus”, potem kolejno: Profilaktyczny Dom Zdrowia, Ośrodek Fundusz Wczasów Pracowniczych i od 80 lat XX wieku obiekt hotelowy. Ciekawy architektonicznie budynek ze względu na położenie w szczególnie urokliwym miejscu - na skarpie wydmy.

 

Czytaj więcej...

Ogród ornitologiczny i mini ZOO

Znajdują się przy ul. Kolonijnej 8. W roku 2000 powstał na terenie byłego Jeziora Miełnickiego. Na obszarze o powierzchni 20 ha znajduje się kilka półwyspów, wysepek i stawów rybnych wzajemnie ze sobą połączonych. Ogród zamieszkuje ponad 100 gatunków ptaki z całego świata. W sumie udało się zgromadzić 2 tys. sztuk.

Czytaj więcej...

Park Jana Pawła II

Park ten znajduje się przy ul. Łąkowej. Park powstał z inicjatywy łebskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego 25 lipca 1999 roku w parku im. Jana Pawła II ustawiono wykonaną przez rzeźbiarza artystę Piotra Tyborskiego figurę św. Jakuba Apostoła. Figura była częścią słynnego ołtarza papieskiego z Sopotu (1999 r.) wg projektu prof. Mariana Kołodzieja.

 

Czytaj więcej...

Port jachtowy w Łebie

Port Jachtowy został otwarty w czerwcu 1998 roku. Marina jest przystosowana do przyjęcia ponad 120 jednostek różnych klas, w tym także jachty żaglowe o długości do 18 m i motorowe do 24 m długości. Natomiast miejsca postojowe umożliwiają korzystanie z przyłączy wody i energii elektrycznej, odbiór nieczystości oraz dostawy paliwa.

 

Czytaj więcej...

Ruiny Kościoła św. Mikołaja z XIV wieku

Jest to najstarszy zabytek miasta. Jak na ironię losu kościół pod wezwaniem opiekuna rybaków i żeglarzy został zniszczony przez sztormy w 1558 roku. Po budowli pozostał jedynie niewielki fragment.

 

Czytaj więcej...

Stadniny koni

Stadniny zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie Łeby. Ośrodki zajmują się prowadzeniem rekreacji turystyki konnej, a także treningiem sportowym w dyscyplinach skokowych i ujeżdżania.

 

Czytaj więcej...

Słowiński Park Narodowy, ruchome wydmy

Park narodowy utworzony został 1 stycznia 1967 roku. Po 10 latach istnienia został uznany przez UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery. Główną atrakcją turystyczną parku są ruchome wydmy...

 

Czytaj więcej...

Wieża widokowa Rowokół

Góra wznosząca się nad okolicą (115 m.n.p m). Z dala Rowokół wygląda jak stożek wulkanu. W średniowieczu był miejscem kultu pogańskiego. W XIII wieku zbudowano tu kaplicę św. Mikołaja, patrona rybaków i żeglarzy. Góra pełniła również rolę latarni morskiej, palone tu ogniska miały wskazywać żeglarzom drogę.

 

Czytaj więcej...

„Świerkowa Tratwa” – Biblioteka Miejska

Replika tratwy, na której 28.08.1957 r. wypłynął z Łeby – wraz z trójką przyjaciół- znany dziś żeglarz, marynista, ekolog, pisarz i rekordzista samotnej żeglugi Andrzej Urbańczyk (1936 r. urodzony w Łebie). Tratwa wypłynęła w kierunku Szwecji i dotarła do Gotlandii.

 

Czytaj więcej...

Aktualności

29 listopada biegamy i chodzimy w Łebie!

 

 

 

 

 

Wraz ze zbliżającymi się Andrzejkami zbliża się również pora zamknięcia Pucharu Bałtyku. Ostatnie zawody z cyklu odbędą się w Łebie, dzięki czemu znów będzie okazja do biegania przełajowego i chodzenia z kijami po nadmorskich lasach i dzikiej plaży.


Trasa poprowadzona będzie w całości po miękkim podłożu, po Mierzei Sarbskiej, początkowo sosnowym lasem wzdłuż jeziora Sarbsko, by później odbić w stronę plaży i w efekcie pokazać całe spektrum walorów przyrodniczych Łeby. Do pokonania będzie 10 km, czyli dwa okrążenia. Każdy oprócz pamiątkowego medalu otrzyma również talon na dwudaniowy posiłek do odebrania w jadalni hotelu Zdrowotel Łeba.

 

Wszyscy mają również szansę stanąć na podium, a wtedy mogą spodziewać się nagród dodatkowych: statuetek, nagród rzeczowych czy bonów pieniężnych. Po zmaganiach można będzie skorzystać z okazji i wykąpać się w Bałtyku wraz z grupą Łebskich Morsów, którzy wspierani będą przez przyjezdnych entuzjastów zimnych kąpieli.

Ta impreza zrzeszy miłośników biegów i nordic walkingu, gdyż Puchar Bałtyku dotyczy obydwu dyscyplin. Już teraz zapowiada się spora frekwencja w obydwu dyscyplinach, przy czym zapisy kończą się 27 listopada, a pula wolnych numerów w dniu zawodów będzie wynosiła tylko 10% liczby zapisanych uczestników.

 

Dekoracja najlepszych sportowców całego Pucharu Bałtyku odbędzie się dzień po samych zawodach. Dla tych, którzy zdecydowaliby się zostać na cały weekend przygotowano więcej atrakcji, 29 listopada będzie można chociażby uczestniczyć w uroczystej kolacji andrzejkowej.

 

Dorota Sosnowska
Zdrowotel Łeba
+48 59 866 18 70, -98, -87
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.zdrowotel.pl

AKTYWNI 50 PLUS - BEZPŁATNE ZAJĘCIA NORDIC WALKING

W imieniu organizatorów ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA NORDIC WALKING!

Zadanie pn. Aktywni 50+ to cykl bezpłatnych treningów nordic walking (zajęcia praktyczne) z zakresu prawidłowej techniki nordic walking w małych i średnich miastach w Polsce (lub w dzielnicach dużych miast), konferencji informacyjnych w tych miastach (zajęcia teoretyczne) z zakresu zdrowego odżywiania (dietetyki) oraz aspektów zdrowotnych płynących z aktywności fizycznej i prowadzenia odpowiednich programów treningowych.

Nordic Walking to aktywność ruchowa, która angażuje do 90% mięśni ustroju człowieka, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia masy ciała osób ćwiczących głównie z problemami takimi jak nadwaga czy otyłość. W treningu nordic walking brak jest przeciwskazań zdrowotnych, dlatego mogą ją uprawiać wszyscy, bez względu na poziom sprawności, wiek czy masę ciała. W programie będą zatrudnieni wykwalifikowani instruktorzy oraz wykładowcy. Część praktyczna pozytywnie wpłynie na przeciwdziałanie otyłości i nadwadze, a część teoretyczna uświadomi uczestników o pozytywnym wpływie aktywności ruchowej na ich organizmy (głównie w przeciwdziałaniu otyłości i nadwadze). Uczestnikami zajęć i konferencji będą mieszkańcy docelowych miast partnerskich, zarówno kobiety, jak i mężczyźni w wieku 50 lat i więcej. Program będzie ubezpieczony. W programie zaplanowano udział wolontariuszy. Projekt AKTYWNI 50+, obejmujący zasięgiem szczególnie małe miasta, gdzie mieszkańcy nie mają możliwości uczestnictwa w profesjonalnych zajęciach nordic walking z instruktorami, jest bardzo potrzebnym rozszerzeniem i dopełnieniem działającego już projektu pn. Idę po zdrowie! prowadzonego głównie w największych miastach w poszczególnych województwach Polski przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

W Łebie treningi odbywają się w Zdrowotelu Łeba

w godzinach 10.00 – 11.30 w terminach:

21, 25, 27 listopada

2, 04, 09, 11 grudnia

Instruktor: Dorota Sosnowska, tel. 605 90 80 76

WYKŁADY:

26.11 Biblioteka Miejska w Łebie g. 16.00 (Zdrowe żywienie)

10.12 Biblioteka Miejska w Łebie g. 16.00 (Aktywność ruchowa)

REGULAMIN

PLIKI DO POBRANIA

 

Portal Wakacyjna Łeba

Zachęca do udziału

Pierwszy raz Duathlon na Wydmach w Łebie

Prawie dwieście osób wystartowało 15 listopada na I Duathlonie na Wydmach w Łebie

Taka liczba zawodników przysporzyła tej imprezie miano jednych z największych zawodów łączących kolarstwo MTB i biegi w Polsce. Uczestników przyciągnęła wymagająca trasa, gdzie wydmy zastępowały górskie wzniesienia, a Mierzeja Sarbska zapewniała przyjemne otoczenie lasu i gwarantowała doskonałe podłoże do jazdy.
Organizatorzy wyjątkowo poważnie podeszli do tematu i, mimo, że był to ich pierwszy Duathlon, pokazali, że jakość należy wyznaczać od samego początku.

 

 

 

 

 

Z kwestii formalnych warto zauważyć, że nie było opóźnień, start był przeprowadzony sprawnie, a strefa zmian (pomiędzy jazdą a biegiem) była dobrze zaplanowana. Do tego doszła ciekawa trasa i doskonała baza, a to okazało się być przepisem na sukces.

Zawodnicy wyruszyli o jedenastej i zaczęli jazdę od stosunkowo szerokiej leśnej ścieżki. Na całej długości napotkać można było dukt leśny i tylko na małym odcinku drogę szutrową. Poziom trudności zwiększał fakt, że tereny nadmorskie są piaszczyste, w związku z czym niektóre odcinki były wymagające, przez co pierwszy zawodnik przejechał te 25 kilometrów w 52 minuty. Organizatorzy też postarali się, aby nie puścić zawodników najprostszą trasą z możliwych i już na początku poprowadzili drogę przez wąską wydmę, gdzie zarówno podjazd, jak i zjazd wymagały sporych umiejętności. Prawie cały odcinek był przejezdny i obfitował w kilka podjazdów, leżące kłody zdawały się nie przeszkadzać co lepszym zawodnikom, z roweru zsiąść trzeba było tylko raz, w momencie przekraczania małej rzeczki znajdującej się w głębokim rowie. Niebezpieczne miejsca zostały oznaczone wyraźnymi wykrzyknikami, a wystające korzenie osprayowane. Trasa mimo dokładnego oznaczenia kierunku jazdy wywiodła „w pole” grupę kilkunastu zawodników, którzy podążając za ich liderem przejechali kilka kilometrów za dużo i musieli zawracać.

Po rowerze przyszła pora na biegi przełajowe, w strefie zmian poszczególne boksy wyznaczone były taśmami, tam też należało zostawić rower i zmienić obuwie na biegowe. Tym razem zawodnicy mieli do pokonania dystans siedmiu kilometrów lasem i plażą. Tutaj również pojawił się piasek, który dokuczliwy był tylko na małym odcinku.

Zaraz za linią mety na uczestników oczekiwał medal okolicznościowy, dostępny był prysznic, i przygotowano pełny, dwudaniowy obiad na stołówce goszczącego sportowców Zdrowotelu. Tego dnia do Łeby przyjechało wielu profesjonalistów z całej Polski, na listach pojawiły się znane nazwiska, co sprawiło, że poziom rywalizacji był bardzo wysoki.

 

Wyniki najlepszych kobiet i mężczyzn w OPEN:

 

1. Sabina Rafalska (1:44:02)

2. Patrycja Petroczko (1:50:26)

3. Gizela Rakowska (1:55:33)

 

1. Bartosz Banach (1:19:50)

2. Krzysztof Krzywy (1:21:28)

3. Andrzej Guż (1:21:57)

 

Na podium, oprócz pucharów, na zawodników czekały nagrody pieniężne i rzeczowe. Po wszystkim odbyło się losowanie upominków, a łączna pula nagród wyniosła koło 5000 zł.

Następnie, gdy uroczystość wręczania dobiegła końca, część osób udała się nad morze, aby w towarzystwie Morsów Łebskich zażyć listopadowej kąpieli. Ci mniej odważni dopingowali pływaków z brzegu  i dziwili się jak można wejść do tak zimnej wody.

Duathlon na Wydmach podsumować można krótko: ciekawa i wymagająca trasa, dobra organizacja, wysoki poziom rywalizacji i świetna sportowa zabawa.

Pomysłodawcy i organizatorzy tejże imprezy – Zdrowotel Łeba, Tomasz Juchniewicz i Mateusz Hanke – wspominali już o kolejnych zawodach MTB w  Łebie, zobaczymy co przygotują następnym razem.

Adrian Sosnowski

Zdrowotel Łeba